Sitemizde gezinmeye devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Çerez kullanımı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Tarihçe

Visual

Tupperware, 2 milyar doları aşan cirosuyla mutfak araç ve gereçlerinde dünyanın en büyük şirketlerinden biridir. Merkezimiz ABD'nin Orlando şehrinde olup, dünya çapında 7000 merkez ofis çalışanı bulunmaktadır. Bütün dünyada 13 fabrikamız faaliyette olup bunların dördü Avrupa'da bulunmaktadır. 100'ün üzerinde ülkede 2 milyon danışmanın "Tarif Günü" sistemi ile tanıttığı Tupperware ürünleri, kaliteleri, kullanım özellikleri ve tasarım farklılıklarıyla dünyanın en çok kullanılan ürünleri olma gururunu taşımaktadırlar.

Her İki Saniyede Bir Tupperware Tarif Günü

70 yılı aşkın süredir Tupperware, insan ilişkilerine verdiği önem ve değerle tanınmakta ve her zaman müşterilerinin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda ürün portföyünü geliştirmektedir.
Bugün dünyada her 2 saniyede bir Tupperware Tarif Günü düzenlenmektedir.

Ürün ve Tasarım

Kullanım kolaylıklarını ve estetiği birleştiren Tupperware ürünleri, dünya çapında takdir edilen ürünlerdir. Sade ve yaratıcı çizgileri sayesinde her dönem kullanılmaktadırlar. Tupperware ürünleri bugün müzelerde ve sanat galerilerinde de sergilenmektedir.

Modern Art Museum - Paris
Victoria & Albert Museum - Londra
Metropolitan Art Museum - New York
Dentsu Galeri - Tokyo
Museum of Modern Art - San Francisco
National Museum of Science &Technology - Milan

Tupperware ürünleri ünlü tasarım kuruluşları tarafından ödüllendirmişlerdir.

Desing Center - Londra, Brüksel
Industrial Design Center - New York
Ministry International Trade & Center -Tokyo
French Design Center - Paris
Forum Design Institute - Hannover

Tupperware Kalitesi

Dünyaca bilinen Tupperware ürün kalitesi kullanılan hammaddelerden sahip olunan teknolojiye kadar her alanda kendini göstermektedir. Ürünler sıkı bir kalite kontrolden geçtikten sonra son tüketiciye ulaşır. Tüketici herhangi bir sorun karşısında danışmanına başvurarak Tupperware Garanti Kapsamı'ndan yararlanır.

Ürün Kalitesi

Tupperware ürünleri dünyanın her yerinde kalitesi ile tanınan ürünlerdir. Bunun belli başlı sebepleri, devamlı araştırma, günü ve çağı takip etme, müşterilerimize her zaman en iyiyi sunma arzusu, en yüksek kalite hammaddeler, farklı, çekici, kullanışlı, devamlı değişen ürünler olmalarıdır.

Servis Kalitesi

Tupperware hizmetlerinin en önemli özelliklerinden biri de müşteri memnuniyetini sağlamak için servis kalitesini her zaman en ön planda tutmaktır. Müşterilerimiz, istedikleri ürünlerin siparişlerini danışmanlarımıza verirler ve ürünleri bir hafta içerisinde istedikleri yere teslim edilir. Ürünleriyle ilgili bir sorun çıktığında ise müşteriler danışmanlarından Garanti Kapsamı altında sorunlu ürünün değiştirilmesini talep ederler.

Tupperware Garantisi

Tupperware ürünleri genel olarak yasal garanti kapsamı dışındadır. Tupperware Garantisi ile ürünlerimizi en yüksek kalite standartlarında sunmakta ve 10 yıl süresince garanti etmekteyiz. Tupperware ürünleri büyük bir özen ve hassasiyetle insan sağlığına zarar vermeyen hammaddelerden üretilmiştir. 

Tupperware Garantisi yalnızca kullanım klavuzlarında tavsiye edilen Uygun Kullanım ve Bakım Koşullarında kullanılmış ürünler için geçerlidir.

Yasa gereği garanti kapsamında olmayan ürünlerimize İhtiyari Tupperware Garantisi uyguladığımız için şartları oluştuğu takdirde sadece değişim seçeneği sunuyoruz. Bedelin iadesi, indirilmesi ve ücretsiz onarım seçeneği bulunmamaktadır.

Hammadde hataları veya üretim kusurları olan parçalar veya ürünler Tupperware Garantisi altında ücretsiz olarak mümkünse aynı ürünle değiştirilir.

İstisnai olarak eğer bu standart değişim mümkün değilse (örneğin ürün yelpazesinden çıkarılmış ürünler), Tupperware size şunu teklif eder:

• Ürün yelpazesinden kusurlu ürüne en yakın ürün

Tupperware Ürünlerinin mikrodalga fırında kullanılması durumunda Tupperware Garantisi yalnızca bu amaçla tasarlanmış ürünlere uygulanır.

Tupperware Ürünleri bulaşık makinesi için uygundur, fakat bazı ürünlerde elde yıkanması tavsiye edilir. Çelik parçalar içeren bıçaklar, rendeler ve dilimleyicilerin elde yıkanması tavsiye edilir.

Tupperware ürünleri orijinal ambalajında kırık ve hasarlı gelen durumlarda garanti kapsamındadır. Bu kapsamda ürünlerin en kısa sürede ilgili merkezlere iletilmesi gerekmektedir.

Ürün kullanım performansını etkilemeyen durumlar garanti kapsamında değildir.

Garanti Kapsamı Dışında Kalan Durumlar

• Ürün lekenmişse (salça, köri sosu, baharat)

• Herhangi bir ısı kaynağına bağlı olarak ürünün yanması, erimesi

• Önerilenden fazla ısıya maruz kalması sonucu deformasyon oluştuğunda

• Yanlış kullanım sonucu kırıldıysa veya çatladıysa (düşürme, kasten zarar verme)

• Üründe soyulma çizilme oluştuysa (bıçak, metal mutfak gereçleri nedeniyle)

• Baskılı ürünle ve ölçü çizgileri sünger veya sert temizleyiciler ile çizildiyse, soyulduysa

 

UYARI: Ürünlerin yukarıda belirtilen koşullar kapsamında garanti ugulamasına dahil edilebilmesi için  temizlenerek getirilmesi gerekmektedir.

 

Tüketici, garantiden doğan haklarının kullanılması ile ilgili olarak çıkabilecek uyuşmazlıklarda yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine başvurabilir.

 

Satıcı tarafından bu Garanti Belgesinin verilmemesi durumunda, tüketici Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne başvurabilir.

 

Garanti ile ilgili her türlü bilgi için Tupperware Danışmanınızla, size en yakın Tupperware Distribütörünüzle iletişime geçebilir veya beyan ettiğimiz iletişim kanallarından Tupperware Türkiye’ye ulaşabilirsiniz.

 

Müşteri-Danışman İletişimi

Müşterilerin istedikleri an danışmanlarına garanti problemleri için dönebilmeleri çok önemli bir avantaj olup, çok az firmada tanınan bir fırsattır. Tupperware Tarif Günü'ne davet edilmek çok eğlencelidir, Ev Sahibi olmak ise fırsatlar dünyasının kapısını aralamaktır. Tupperware müşteri memnuniyetini her zaman en ön planda tutan, kurulduğu ilk günden bu yana kalitesiden ödün vermeyen bir firmadır.